Kurz rumunský lei (RON)

  Nejlepší kurzy RON

  Rumunský lev, totiž rumunský lei, (jednotné číslo je leu) je v oběhu již téměř 150 let. Nový lei (RON) je v platnosti od roku 2005 a jeho ISO 4217 kód je RON (ROmanian New Leu). Jedno leu se dělí na 100 bani (jednotné číslo ban).

  Od zavedení rumunské lei v roce 1867 kurz lei prošel značně dramatickým vývojem. Pokud vezmeme v úvahu, že lei „přežil“ dvě království, dvě světové války, jednu fašistickou a jednu komunistickou diktaturu a pak jedno značně chaotické období reforem, pak se nemůžeme divit tomu, že kurz lei se nikdy nedostal nad průměrnou hodnotou kurzů evropských měn, dokonce se umísťoval na výrazně nižší úrovni. Jen ve dvou případech kurz lei dosáhl tento průměr ba na krátkou dobu i překročil. Ale bohužel v obou případech šlo o „dílo“ tehdejších politických představitelů „na uklidnění domácího obecenstva“. Situaci kurzu lei nepomohlo ani to, že v Evropě jako první a jediný zavedli do oběhu bankovky vyrobené na základě polymerů. Ani „denominace“ lei v poměru 1 nový lei (RON) ke 10 000 starých lei při peněžní reformě k 1. červenci 2005 na pozici kurzu lei (RON) moc nepomohlo, a ani vstup Rumunska do EU v roce 2007. 28. června 2010 byl kurz lei (RON) na historickém minimu.

  Individuální podmínky pro naše klienty

  Zavedení Eura původně bylo plánováno na 2015 a tím i rušení lei (RON), ale v r. 2012 rozhodnutím Rumunské Národní Banky bylo odloženo na zatím neurčitou dobu. Jakkoliv se bude vyvíjet kurz lei (RON) v budoucnu, Vy můžete být v klidu, pokud Vaše transakce spravuje Akcenta. Akcenta má dlouhodobé zkušenosti s různými měnovými kurzy, ba i s přechodem jednotlivých měn na Euro, nebo s přijímáním Eura na místo jednotlivých měn (např. Slovensko). Připravte se na všechny možnosti.

  Naše kurzy

  Měna

  Nákup

  Prodej

  Zobrazené hodnoty jsou pouze orientační, pro aktuální kurz volejte na číslo: +420 498 777 777. Vaše aktuální kurzy si můžete kdykoli zjistit v Online Broker.

  54 000+ zákazníků na 6 trzích

  Přes 25 let zkušeností

  100+ obchodních zástupců

  Zahranicní platební styk

  Zahraniční i domácí platby prostřednictvím Akcenty jsou rychlé, spolehlivé a levné. Můžete je provádět v 17 měnách. Představují citlivou alternativu k platbám prováděným přes banky.

  Devizové obchody

  Nejvýhodnější kurzy pro firmy, individuální řešení, rychlost a spolehlivost při realizaci devizových obchodů (směny měn). Každému klientovi nabízíme optimální řešení, které bude vyhovovat jeho potřebám.

  Zajištění kurzového rizika

  Zajištění proti nepříznivým pohybům směnného kurzu již od částky 10 000 EUR nebo jejího ekvivalentu v jiné měně. Poskytujeme i malým firmám, bez poplatku, individuálně a přesně na míru.