O společnosti

Jsme Akcenta – specialista na devizové operace

Úzce se specializujeme na směnu měn, zahraniční platby a zajišťovací obchody pro klienty z řad firem a institucí. Díky maximální efektivitě při poskytování našich služeb můžeme našim klientům nabídnout lepší devizové kurzy a výrazné úspory při realizaci zahraničních plateb.

Výhody, které naši klienti oceňují, jsou rychlost poskytování našich služeb a především spolehlivost spolu s maximálním zabezpečením. Každý zákazník je pro nás jedinečný, a proto se snažíme poskytnout řešení přizpůsobená vašim specifickým potřebám.

Máme za sebou více než 25 let zkušeností, s poskytováním finančních služeb. Působíme v 6 zemích Evropy: v ČR, na Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu. Obsluhujeme přes 54 tisích klientů. Akcenta je od roku 2021 členem skupiny RBI.

Česká národní banka

AKCENTA CZ a.s. nabízí své služby na základě povolení udělených Českou národní bankou.

Červen

1997

AKCENTA CZ a.s. zapsána u Krajského soudu v Českých Budějovicích

Leden

1999

Realizovány první devizové obchody pro klienty

Duben

2006

Celkový objem transakcí přesáhl 50 mld. Kč za rok

Listopad

2011

Získána licence platební instituce od České národní banky

Květen

2012

Spuštěna nová generace internetové platformy OLB

Září

2013

Notifikace licence OCP pro polský, slovenský a maďarský trh

Náš cíl je poskytovat každé firmě individuální řešení pro směnu měn, zajištění kurzového rizika a platební styk – komfortně, v nejvyšší kvalitně a bez rizika.

**Výhodné kurzy**
při směně měn

Výhodné kurzy při směně měn

Zajišťovací 
**termínové obchody**

Zajišťovací termínové obchody

**Nízké nebo nulové** poplatky za platební služby

Nízké nebo nulové poplatky za platební služby

**Jednoduché sjednání obchodů po internetu** v aplikaci OLB

Jednoduché sjednání obchodů po internetu v aplikaci OLB

**Rychlé, bezpečné a spolehlivé** vypořádání obchodů

Rychlé, bezpečné a spolehlivé vypořádání obchodů

**Denní informace** o situaci na trhu včetně výhledu na další dny

Denní informace o situaci na trhu včetně výhledu na další dny

**Osobní přístup** k potřebám klienta

Osobní přístup k potřebám klienta

**Stabilní a největší platební
instituce** ve střední Evropě

Stabilní a největší platební instituce ve střední Evropě

I vaše firma si zaslouží kvalitní finanční služby za férové ceny. Cesta k nim je jednoduchá - zavolejte nám a řekněte nám Vaše potřeby a problémy v zahraničním obchodu!

brochure

AKCENTA nemá tradiční kurzovní lístek, ale stanovuje každému klientovi individuální nabídku kurzu pro danou chvíli.

Pomáháme nejenom firmám

Pomáhat druhým pokládáme za samozřejmost Společenská zodpovědnost Akcenty vychází z přesvědčení, že pomáhat, přispívat a budovat hodnoty v oblasti sociální a ekologické je pro úspěšnou společnost samozřejmostí. Proto Akcenta zavádí taková opatření, která vedou k minimalizaci dopadu její činnosti na životní prostředí. Při rekonstrukci nových prostor proto byly využity nejmodernější technologie pro úsporu energií i s využitím rekuperace. Zaměstnanci společnosti také mají možnost třídit odpad. V oblasti sponzoringu a podpory občanské společnosti se Akcenta zaměřuje především na dlouhodobější spolupráci.

Proto již řadu let podporuje TyfloCentrum Hradec Králové, o.p.s., které pomáhá zrakově postiženým občanům. Je také partnerem České golfové asociace hendikepovaných (CZDGA), jenž sdružuje více než 180 hráčů s různými druhy postižení. Akcenta také spolupracuje s chráněnými dílnami při přípravě vánočních dárků a novoročenek. Do podpory těchto aktivit zapojuje širší veřejnost například pořádáním charitativních divadelních představení, jakými byly Čtyři dohody Jaroslava Duška, jenž patřilo k beznadějně vyprodaným představením v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Sponzoring Akcenty v oblasti sportu se zaměřuje především na menší sportovní akce. Výjimku tvoří již tradiční partnerství v prestižním golfovém turnaji Lady Abrahams Trophy, který oficiálně otevírá českou golfovou sezónu. Mezi další podporované sportovní akce, více lokálně zaměřené, ale s o to větším dopadem do místních komunit, patří mimo jiné Brnišťský půlmaraton, CZECHMAN Triatlon a účast na charitativním běhu Run For Help v Poděbradech.

Naši partneři

partner
partner
partner
partner
partner
partner

Naši klienti