Kurz Dolaru (USD)

  Nejlepší kurzy dolaru

  Americký dolar (dolar USA) a kurz dolaru od svého vzniku a zavedení hraje významnou úlohu na světových finančních trzích. Dolar byl zaveden v r. 1785 a téměř hned po několika letech získal obrovský vliv ba finanční trh. Název vznikl z historického německého jména českých stříbrných mincí - tolarů. Ty byly známy pod názvem Joachimsthaler, protože se svého času razily v Jáchymově (Joachimsthal) v Čechách. Hornoněmecký ekvivalent pro tolar je Thaler nebo Taler. Kód amerického dolaru podle ISO 4217 je USD, Mezinárodní měnový fond také používá označení US$.

  Průměrná úspora našich klientů je 108 000 Kč za rok

  Dnes je americký dolar (USD) oficiálním platidlem ve více státech i mimo území USA a ještě více států využívá dolar (USD) jako rezervní měnu. Tak je přirozené, že americký dolar (USD) hraje velmi významnou roli na světových finančních trzích. Dolar (USD) i kurz dolaru prošel od svého zavedení složitým vývojem. Např. kurz dolaru se připojil ke zlatému standartu až na začátku dvacátého století. Po 2. světové válce se na základě Brettonwoodské dohody stal dolar (USD) jedinou měnou směnitelnou za zlato. Tak se role dolaru (USD) na světových trzích kategoricky mění. Podobná situace se nastala v případě ropy a zemního plynu, což ještě významněji posílilo pozici dolaru (USD). Do současnosti se postavení dolaru (USD) na světových trzích vícekrát posílilo, a i dnes má rozhodující postavení na finančních trzích.

  Nákup a prodej dolaru bez poplatků

  Realizace směny dolaru nikdy nebyla jednodušší. V Akcentě provádíme směnu měn ihned a co je nejlepší - zcela zdarma. Bez ohledu na velikost transakce, nabízíme rychlý a efektivní servis bez skrytých poplatků.

  Rychlé a flexibilní zahraniční platby

  Při obchodování s dolarem klade Akcenta důraz na rychlost a efektivitu. Realizujeme směnu ihned a zajišťujeme, že vaše transakce proběhne hladce a bez zbytečných poplatků. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly dynamickému tempu současného finančního světa. Vaše společnost si zaslouží unikátní řešení. Proto v Akcentě nabízíme transakce s dolarem s individuálně přizpůsobenými podmínkami, které zohledňují velikost a specifika vaší společnosti. Naše flexibilní přístupy zajišťují, že obchodní podmínky budou vždy odpovídat vašim specifickým potřebám.

  Naše kurzy

  Měna

  Nákup

  Prodej

  Zobrazené hodnoty jsou pouze orientační, pro aktuální kurz volejte na číslo: +420 498 777 777. Vaše aktuální kurzy si můžete kdykoli zjistit v Online Broker.

  Preview image of the article
  Ranní zprávy 25.06.2024

  Ranní zprávy 25.06.2024: Důvěra domácích ekonomických subjektů v červnu oproti květnu vzrostla o 1,6 bodu na hodnotu 98,0.

  Prečíst článek

  Preview image of the article
  Ranní zprávy 24.06.2024

  Ranní zprávy 24.06.2024 Kompozitní index PMI v červnu dle předběžného odhadu klesl na 50,8 b.

  Prečíst článek

  Preview image of the article
  Týdenní zprávy 17.06.2024 - 21.06.2024

  Koruně se v tomto týdnu nedařilo a oslabovala. Jedním z možných vysvětlení je blížící se zasedání bankovní rady České národní banky.

  Prečíst článek

  Preview image of the article
  Ranní zprávy 21.06.2024

  Ranní zprávy 21.06.2024: Koruna se vůči euru ve čtvrtek pohybovala v okolí hladiny 24,90 CZK/EUR, když obchodování lehce pod touto hladinou převažovalo.

  Prečíst článek

  54 000+ zákazníků na 6 trzích

  Přes 25 let zkušeností

  100+ obchodních zástupců

  Zahraniční platební styk

  Zahraniční i domácí platby prostřednictvím Akcenty jsou rychlé, spolehlivé a levné. Můžete je provádět v 17 měnách. Představují citlivou alternativu k platbám prováděným přes banky.

  Více informací
  Devizové obchody

  Nejvýhodnější kurzy pro firmy, individuální řešení, rychlost a spolehlivost při realizaci devizových obchodů (směny měn). Každému klientovi nabízíme optimální řešení, které bude vyhovovat jeho potřebám.

  Více informací
  Zajištění kurzového rizika

  Zajištění proti nepříznivým pohybům směnného kurzu již od částky 10 000 EUR nebo jejího ekvivalentu v jiné měně. Poskytujeme i malým firmám, bez poplatku, individuálně a přesně na míru.

  Více informací