Co je to forward s klouzavou splatností

  S Akcentou se můžete zabezpečit firmu proti kurzovému riziku standardně až na 1 rok dopředu. Každému klientovi připravíme individuální nabídku na míru.

  Forward s klouzavou dobou splatnosti vychází ze stejných principů jako forward, tzn. přesně definovaná částka je zajištěna fixním kurzem pouze s rozdílem variabilního termínu splatnosti.

  Dopředu stanovený den vypořádání forwardu je nahrazen třítýdenním intervalem (1 týden před a 2 týdny po splatnosti), kdy uvnitř tohoto časového pásma může být směna provedena v libovolný pracovní den jednou transakcí za předem sjednaný kurz.

  Image

  Jaké jsou výhody forwardu s klouzavou splatností?

  Pokud klient obtížně odhaduje termín budoucí splatnosti příchozích úhrad či závazků, může být pro něho vhodné využití forwardu s klouzavou dobou splatnosti.

  Tento nástroj rovněž umožňuje firmám lépe využít pevný kurz při kalkulacích ve finančním plánování a přitom nabízí určitou možnost časové flexibility. Za uzavření forwardu s klouzavou dobou splatnosti u nás nejsou účtovány žádné poplatky.

  Příklad forwardu s klouzavou dobou splatnosti

  KLIENT IMPORTÉR

  Klient nakoupil 30. 6. od dodavatele zboží v hodnotě 100.000 EUR s dodáním za 3 měsíce. Zároveň nezná přesné datum realizace platby za toto zboží a nechce být vystaven riziku pohybu směnných kurzů. Klient 30. 6. uzavře forwardový kurz s obdobím vypořádání od 26. 9. do 14. 10., kdy kterýkoliv pracovní den v tomto období nakoupí eura.

  KlientDodáníČástkaVypořádání

  Importér

  za 3 měsíce

  100 000 EUR

  od 26. 9. do 14. 10.

  Sdělení klíčových informací naleznete zde.

  Vypořádání forwardu v rámci třítýdenního termínu vypořádání je za původně sjednaný forwardový kurz a bez dalších nákladů.

  Pokud není konverzní obchod realizován/vypořádán v rámci předem určeného třítýdenního termínu vypořádání forwardu, je možné pomocí swapového obchodu posunout datum vypořádání, a odložit tak jeho vyčerpání na vhodnou dobu. V takovém případě dojde k přecenění původně sjednaného forwardového obchodu a uzavření nového forwardu dle aktuálních tržních hodnot.

  V případě, že vás tento produkt zaujal a domníváte se, že byste jej využili jako výhodný nástroj k omezení rizika související s Vaší podnikatelskou činností, neváhejte nás kontaktovat.

  Image

  Jaké jsou podmínky uzavření forwardu s klouzavou splatností?

  • Uzavření Rámcové smlouvy o poskytování platebních a investičních služeb.
  • Splnění zákonných povinností (přidělení LEI kódu).
  • Složení zajištění nebo stanovení získání Dealing limitu.
  • Minimální částka jednoho obchodu je 10.000 EUR či ekvivalent v jiné měně.
  • Zajímá vás více? Přečtěte si další podmínky uzavření termínových obchodů

  Při uzavření termínových obchodů klient podstupuje některé druhy rizik (tržní riziko – měnové a úrokové, riziko protistrany, riziko likvidity, pákový efekt). Vždy záleží na účelu a způsobu použití termínového obchodu.

  Naše kurzy

  Měna

  Nákup

  Prodej

  Zobrazené hodnoty jsou pouze orientační, pro aktuální kurz volejte na číslo: +420 498 777 777. Vaše aktuální kurzy si můžete kdykoli zjistit v Online Broker.