Co jsou to měnové opce?

  S Akcentou se můžete zabezpečit firmu proti kurzovému riziku standardně až na 1 rok dopředu. Každému klientovi připravíme individuální nabídku na míru.

  Jedná se o finanční nástroj pro zajištění proti riziku vyplývajícího z možného, pro klienta negativního, vývoje konkrétního měnového páru. Zároveň poskytuje klientům možnost profitovat na opačném vývoji na devizovém trhu.

  Při nákupu měnové opce má klient právo, nikoli však povinnost, koupit nebo prodat danou měnu za předem sjednaný kurz ke stanovenému datu v budoucnu. Za získání tohoto práva platí kupující opce prodávající straně tzv. opční prémii.

  Image

  Jaké jsou výhody měnové opce?

  Měnová opce umožňuje klientům zajistit si své finanční prostředky proti nepříznivému pohybu kurzů stejně jako forwardový obchod. Na rozdíl od forwardu má ale klient možnost, v případě z jeho pohledu pozitivního vývoje na trhu, opci nevyužít a zrealizovat obchod v daný den za výhodnější spotový kurz, než by byl kurz zajištěný. Klienti tak mohou participovat na příznivém vývoji kurzů.

  • Při nákupu Měnové opce není po klientovi vyžadováno složení finančního kolaterálu, kupující pouze platí nevratnou opční prémii.

  • Při prodeji Měnové opce je po klientovi vyžadováno složení finančního kolaterálu a prémii v tomto případě inkasuje.

  Jaké jsou varianty měnových opcí?

  • Opce call - dává držiteli právo koupit hlavní měnu za měnu vedlejší v budoucnu za předem určený kurz.
  • Opce put – dává držiteli právo prodat hlavní měnu (první v měnovém páru) za měnu vedlejší (druhou v měnovém páru) v budoucnu za předem určený kurz.
  Varianty dle vypořádáníAmerické opceEvropské opce-

  Práva držitele

  držitel opce má právo opci uplatnit kdykoli mezi dnem sjednání a dnem expirace.

  držitel opce má právo na uplatnění opce pouze v den expirace.

  -

  Sdělení klíčových informací naleznete zde.

  V případě, že vás tento produkt zaujal a domníváte se, že byste jej využili jako výhodný nástroj k omezení rizika související s Vaší podnikatelskou činností, neváhejte nás kontaktovat.

  Image

  Podmínky uzavření MĚNOVÝCH OPCÍ

  • Uzavření Rámcové smlouvy o poskytování platebních a investičních služeb.
  • Splnění zákonných povinností (přidělení LEI kódu).
  • Složení zajištění nebo stanovení získání Dealing limitu.
  • Minimální částka jednoho obchodu je 150.000 EUR či ekvivalent v jiné měně.
  • Zajímá vás více? Přečtěte si další podmínky uzavření termínových obchodů

  Při uzavření termínových obchodů klient podstupuje některé druhy rizik (tržní riziko – měnové a úrokové, riziko protistrany, riziko likvidity, pákový efekt). Vždy záleží na účelu a způsobu použití termínového obchodu.

  Naše kurzy

  Měna

  Nákup

  Prodej

  Zobrazené hodnoty jsou pouze orientační, pro aktuální kurz volejte na číslo: +420 498 777 777. Vaše aktuální kurzy si můžete kdykoli zjistit v Online Broker.